Ungdom

PPK har en egen ungdomsgruppe

Vi trener hver mandag og torsdag kl 17-19 i Brevik.

Alle er velkommen til å prøve skytesporten i sikre omgivelser.

Du lærer konsentrasjon og treffsikkerhet. Alle begynner med luftpistol og etter at du har tatt sikkerhetskurset har du lov å prøve andre pistoler.

Vi har aldersgrense fra ca 10 år og oppover. Ta med hele familien så kan alle få prøve seg. 

Landsstevnet for rekrutter 2019 Gull til Tiril.

Landsstevnet 2019 er en del av ungdomslekene 2019 som er arrangert i OL-anleggene på Lillehammer

I år har vi hatt 2 unge deltagere med i konkurransen. Elise Marie Bang klasse U14 og Tiril Fredrikke Schüller klasse U16

For Elise Marie var dette et stort skritt inn i skytterverden da det er første gang hun deltar på et skytestevne. 

Elise Marie Bang og Tiril Fredrikke Schuller

GULL og SØLV på landsstevnet for rekrutter

 

                        Relatert bilde

Vi gratulerer våre lovende ungdommer

Tommy Schüller U16 GULL

Tiril Fredrikke Schüller U13 GULL

Kine Solberg U12 SØLV

Landsstevnet ble arrangert på Lillehammer lørdag 22/4

Alle våre skyttere tok seg videre til superfinale der nivået var utrolig høyt.

 

 

 

 

Vi gratulerer Tiril og Tommy med Gull

 

Tiril Fredrikke Schüller slo til med 283 poeng i klasse R12Pistol

og sikret seg gullmedalje med sin sikre og rolige skytestil.

 se skytekortet her.

 

Tommy Schüller utklasset de andre med 285 poeng i klasse R14Pistol

Gullmedaljen er sikret og vi gleder oss til videre satsing.

 se skytekortet her.

 

 Superfinale Pistol Landstevne for rekrutter 2016

Laveste verdi får gult kort. 2 gule gir rødt kort og ute.

Vi gratulerer Tommy med Gull.

 superfinale LS 2016 2

1 Tommy Schüller      Porsgrunn Pk              
9,90 9,60 10,10 9,30 9,40 10,10 10,10 9,80 9,40 10,20 9,30 10,20 9,70 9,70 9,90 9,50
2 Pål Hembre      Bærum Pk              
10,50 8,70 9,40 10,10 10,30 10,70 9,40 9,90 9,70 10,80 9,90 10,30 9,70 10,70 9,80 9,40
3 Mattis Hembre      Bærum Pk              
10,10 8,90 9,50 10,30 10,80 10,50 10,20 9,40 10,20 10,80 10,60 10,20 9,40 10,20 9,60  
4 Tiril Fredrikke Schüller      Porsgrunn Pk              
9,20 9,70 9,00 10,00 8,90 9,80 10,60 9,80 10,80 10,10 10,50 9,90 10,00 9,30    
5 Theodor Møller Rørtveit      Tromsø Pk              
9,90 10,60 8,90 10,10 9,60 8,10 10,30 10,20 10,40 9,60 9,50 9,70        
6 Nicolay Haarberg      Ørn Sportsforening              
9,80 8,50 10,00 9,00 10,50 10,30 10,10 9,40 10,30 9,90 8,70          
7 Andrea Wick      Kisen MSL              
8,20 7,40 8,40 10,00 9,10 8,10 9,50 7,80                
8 Terje Olsen                         
6,40 9,50 6,50                          

 

 

 

Underkategorier